fbpx
 

Dahiliye Check-Up

Dahiliye Check-Up

Kişiye özel temel sağlık kontrolü olarak tanımlanabilen check up, kişinin herhangi bir sağlık problemi olmaksızın yaptırdığı bir dizi muayene, test ve tetkikten oluşur.  Herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan kişilere yaş, genetik miras, çevresel ve risk faktörleri dikkate alınarak, sağlık taraması olarak yapılan check up, olası hastalıkların önlenmesi veya var olan rahatsızlıkların erken dönemde tanı alması ve tedavi edilmesi amacıyla düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

Düzenli olarak yapılması önerilen check up sayesinde gelecekte ortaya çıkabilecek sağlık problemleri saptanabilir ve önleyici tedbirler alınabilir. Modern tıbbın sunduğu yenilikçi bir hizmet olan check up uygulamasında amaç, kişinin sağlıklı kalmasını sağlamaktır.

Temel sağlık kontrolleri kurum ve kuruluşlar tarafından da istenmektedir. İşe giriş sürecinde, sürücü belgesi alımında, 18 yaş üstü ve altı için spor raporu, havuz kullanımı için gibi bir çok nedenden ötürü sağlık raporu istenmektedir. Özel İlke Hastanesi olarak Dahiliye bölümümüzde Check-Up ve sağlık raporu verilmektedir.