fbpx
 

Ozon Terapinin Fizik Tedavide Kullanımı

Ozon Terapinin Fizik Tedavide Kullanımı

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Leyla Kılıç Atakanlı tarafından yapılan Ozon Tedavisi

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan doğada bulunan bir bileşiktir. Ozon tedavisinin en önemli etkisi kan dolaşımını düzeltmesidir. Kanımızda  oksijeni taşıyan kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma kapasitesini ve dokulara oksijen sunumunu arttırarak dokuların iyileşmesini sağlar. Vücudumuzdaki toksik maddelerin atılımını arttırarak detoks etkisi yapar. Ozon, kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir, yumuşatır ve esnekliğini arttırır. Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarını iyileştirir. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.

Hormon enzim sistemini uyararak vücutta bir denge sağlar. Beta endorfin ve nöropinefrin gibi doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlar.Vücudumuz için zararlı olan bakteri ve mantarı öldürür, virüslerin çoğalmasını önler. Enfekte olmuş yaraların iyileştirme sürecini hızlandırır. Genel prensip olarak ozon tedavisi diğer tedavilerle birlikte uygulanır, tamamlayıcı ve destekleyici tedavi grubuna girer.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümümüzde hafta içi saat 20.00’a kadar hizmet verilmektedir. Covid teşhisi olan hastalara hizmet verilmemektedir.