fbpx
 

Sünnet Kampanyası

Sünnet Kampanyası

Sünnet Kampanyası

Sömestir Sünnet Kampanyası

15 Ocak 2022 ile 15 Şubat 2022 Arası

Çocuğunu güvenli ellerde sünnet ettirmek isteyen ailelere özel fırsat! 15 Ocak 2022 ile 15 Şubat 2022 tarihleri arasında Sömestire Özel Sünnet Kampanyası. İlke Tıp Merkezi, Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Musa Er tarafından cerrahi yöntem kullanılarak yapılmaktadır.

Sünnetin çocuk cerrahları ve ürologlar gibi konusunda uzman kişiler tarafından yapılması ise en sağlıklı ve güvenli yoldur. Sünnet, Sedasyon ile (Anestezi ile uyutularak) yapılmaktadır. (Lokal anestezi ile yapılan sünnet kanama ve iyileşme açısından sıkıntılı olduğundan tercih edilmemektedir)

Hafta içi mesai saatleri içinde, Cumartesi ve Pazar günleri tam gün hizmet verilecektir.

Sünnet öncesi yapılacak olan (Hemogram, Pt, Ptt, Inr) tetkikler kampanyaya dahildir. Bu tetkikler hasta hastaneye geldiğinde yapılacaktır. Tetkikler için çocuğun en az 4 saat boyunca hiç bir şey yememiş ve içmemiş olması gerekir.

Fiyatlarla ilgili ayrıntılı bilgi ve randevu almak için (0212) 652 52 00‘ı arayabilirsiniz.

 

Sünnet İçin En Uygun Yaş Nedir?

Erkekliğe ilk adım olan sünnet, doğar doğmaz yapıldığında oluşabilecek bir çok travmanın önüne geçilmiş oluyor. Her yaşta yapılabilmekle birlikte; Sünnet özellikle 3-6 yaş arasındaki çocuklara önerilmemektedir. Yeni doğan dönemi; işlemin rahatlığı, yaranın çabuk iyileşmesi, sünnet sonrası bakımın kolaylığı ve  psikolojik travma oluşturmaması nedeniyle sünnet için en ideal dönem olarak kabul edilir. 2.5 kg ağırlığın üzerinde ve 24 saatini doldurmuş yeni doğan bebekler sünnet için en uygun adaylardır.

Sünneti Kim Yapmalı?

Sünnetin çocuk cerrahları ve ürologlar gibi konusunda uzman kişiler tarafından yapılması ise en sağlıklı yoldur.

Sünnet İçin En Uygun Yöntem Hangisidir?

Cerrahi işlemin hastane koşullarında yapılması en doğru seçim olacaktır. Son yıllarda 3 ayını geçen çocuklarda kullanılacak anestezi şeklinin genel anestezi olması gerektiği konusunda bir fikir birliği oluşmuştur. Genel anestezi hem çocuğu ruhsal bakımdan koruyacak hem de iyileşme sürecini kısaltacaktır. Günümüzde uygun ortamda, çocuklara özel, ileri teknoloji kullanılarak verilen genel anestezi eskilere göre çok daha güvenli hale gelmiştir.

Hangi yaş ve koşulda yapılırsa yapılsın lokal anestezi için çocuk penisine yapılan iğne büyük korku ve paniğe sebep olur ve çocuk bu anı hayatı boyunca korkuyla hatırlamaktadır. Lokal anestezi yalnız 3 aydan küçük bebekler için önerilmektedir.

Sünnetin Tıbbi Yararları

  • Penis ucu temizliğinin sürekliliğinin sağlanması ve penis ucu iltihaplarının önlenmesi
  • Yeni doğan döneminde yapılırsa, daha az idrar yolu iltihabı görülmesi
  • Cinsel yolla bulaşan hastalıkların azalması
  • Penis başı kanseri riskinin azalması

 

Sünnetin Tıbben Sakıncalı Olduğu Durumlar

  • Tedavisi devam eden sağlık sorunları
  • Aktif enfeksiyonlar ve her türlü ciddi hastalık
  • Kanama-pıhtılaşma bozukluğu yaşanan hastalıklar
  • İdrar kanalının doğumsal olarak geniş olması anomalisi veya kanalın penisin normal yerinden farklı kısımlarına açıldığı durumlar
  • Penisin öne doğru eğik olduğu “kordi” deformitesi ve penis cildi ile skrotum cildinin yapışık olduğu “füzyon” anomalisi