fbpx

Beslenme ve Diet

Dengeli ve sağlıklı beslenme zihinsel ve bedensel faaliyetlerimizi etkileyen en önemli unsurlardan biri olarak sağlığın temelini oluşturmaktadır.

Vücudun büyüme ve gelişmesi, yıpranan hücrelerin onarımı, yaşam kalitesinin arttırılması için bireyin enerji ihtiyacının karşılanmasını sağlayan beslenmenin sağlıklı şekilde gerçekleşmesi, besin maddelerinin yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda alınmasına bağlıdır.

Her geçen yıl dengesiz ve yetersiz beslenmeye bağlı olarak obezite, diyabet, kalp hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, karaciğer hastalıkları gibi önemli sağlık sorunları giderek artmaktadır. Sağlıksız ve yetersiz beslenmeden kaynaklı hastalıkların önüne geçmek ise diyetisyenler ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanan düzenli bir beslenme programı ile mümkün olmaktadır. Sağlığın yapı taşı olan dengeli ve sağlıklı beslenme sadece hastalıklara karşı vücut direncini güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda hastalık süresinin kısalmasına da yardımcı olmaktadır.

Özel Adatıp İstanbul Hastanesi Beslenme ve Diyet birimimizde en modern uygulamalar çerçevesinde alanında uzman, deneyimli kadromuz ile hizmet verilmektedir.

Öncelikle, birimimizde bulunan son teknolojiye uygun vücut kompozisyon analiz cihazımız ile hastalarımızın vücut yağ, su, yağsız kitle, mineral, protein, kas ağırlığı, yağ ağırlığı ölçülerek, hazırlanacak beslenme programı öncesi vücut analizi değerlendirmeleri yapılmaktad