fbpx
Saç Ekimi (Hair Transplant)

Saç kayıpları hormonal, genetik ve yaşlanmaya bağlı olarak cinsiyet fark etmeksizin sıklıkla görülen bir durumdur. Neyse ki saç ekiminde kullanılan yöntemlerin gelişmesi ile birlikte tatmin edici sonuçlar alınmakta ve kişinin doğal görünümü korunabilmektedir.

 

Normal koşullarda saçlarınız zaten dökülmektedir. Kırılma veya yaşlanan saç tellerinin düşmesi ve kopmalar gibi çeşitli nedenlerle olur. Saç dökülmesinde ortalama günlük 100 tele kadar olan kayıplar normal sayılır. 100 tel ve üzeri saç dökülmeleri saç dökülmesi rahatsızlığı olarak görülmektedir. Yastığınızda kalan yada tararken saç fırçasında kalan saçların miktarındaki artış saç dökülmesini düşündürecek belirtilerdendir.

 

Saç dökülmeleri genetik, kişinin kullandığı bakım ürünlerinden, beslenme veya gıdalardan yeteri kadar besin alamamaktan kaynaklanıyor olabilir. Saç, deri, tırnak gibi yapıların proteinler ve vitaminler rol oynar, eksikliğinde dökülmeler artabilir. Kansızlık, tiroid bezi çalışması düzensizliklerinde, B12 gibi vitamin eksiklerinde saçlarda dökülme meydana gelebilir. Tedaviye girişilmeden önce bu gibi sorunlar olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

Saç kaybına uğramış kişilere yeni saçları en doğal ve kalıcı olarak kazandırmanın yolu saç ekimidir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Eklenecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölgedir. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmemiş gibi kalıcı ve doğal olarak kazandırılmaktadır.

 

Saç ekiminden sonra kontroller gerekmektedir. 48 saat geçtikten sonra saç yıkanır ve bu işlem on gün sürer. Ekilmiş olan saçlar ekimi takiben iki ile üç hafta içerisindeki bir süreçte uzama gösterir. Hemen heyecanlanmadan önce bu saçların döküleceğini bilmeniz gerekir. Bu geçici ve normal bir süreçtir. Saç kökleri bu dökülme aşamasından sonra birkaç hafta da dinlenme aşamasına girerler. Saçlarınız altı ay içerisinde düzenine oturur ve sağlıklı uzama gösterirler. Normal görünümüne kavuşmuş olurlar.

Tedavi Özeti
Saç Ekimi
  • Kullanılan Yöntemler: FUE (Saphire) ve DHI
  • Operasyon Süresi: 6-8 saat
  • Hastanede Yatış: Yok (Aynı gün taburcu)
  • Hassasiyet: 3 gün
  • İş Hayatına Dönme: 3 gün
Saç Ekimi (Hair Transplant) Fiyatları

Saç Ekimi (hair transplant) fiyatları, kullanılacak teknik, yapılacak müdahale ve müdahaleyi yapacak olan hastaneye göre değişkenlik göstermektedir.

 

Saç Ekimi (hair transplant) hakkında daha fazla bilgi, güncel fiyat ve randevu almak için formu doldurup bize iletebilirsiniz. Bir uzmanımız en kısa sürede size ulaşacaktır.

Ücretsiz Muayene Randevusu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz

    Instagram ‘da

    Sosyal medya hesaplarımızdan Saç Ekimi (Hair Transplant) operasyonlarını yakından takip edebilirsiniz.