Loader
İlke Hastanesi Yenibosna, İstanbul | Üroloji
386
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-386,bridge-core-1.0.1,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-18.0.1,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Üroloji

Üroloji Kliniği

Üroloji Kliniğimizde üro-genital hastalıkların teşhis ve tedavisi uzman hekimler, tecrübeli hemşireler ve güncel tıbbi donanım eşliğinde yapılmaktadır.

Böbrekler, idrar yolları, mesane, prostat, penis ve testislerin hastalıklarını; erkeklerde infertilite (kısırlık) ve impotans (iktidarsızlık) konularını, kadınlarda idrar kaçırma nedenlerini inceleyen ve tedavi eden bilim dalıdır.

İyi Huylu Prostat Büyümesi (BPH Hastalığı)

İyi huylu prostat büyümesi (BPH hastalığı)

Hastaya yönelik en uygun yaklaşım belirlendikten sonra ilaç veya cerrahi tedavi yöntemleri ile başarılı bir biçimde tedavi edilmektedir. BPH tedavisinde uygulanan cerrahi tedavi yöntemleri, hekim ve hastanın tercihine göre belirlenen çeşitli kapalı ve açık prostat ameliyatı seçeneklerini kapsamaktadır.

Özellikle 45 yaş üstü erkeklerde önem arz eden prostat kanserine yönelik taramalar, güncel bilimsel veriler ışığında ayrıntılı olarak gerçekleştirilmektedir.

Önemli bir erkek hasta grubunda uzun süreli ve belirgin bir rahatsızlık oluşturan prostat iltihabı (kronik prostatit), en uygun yöntemlerle teşhis edilerek, uygun yaklaşımlarla tedavi edilmektedir.

İdrar Torbasına Ait Yapısal ve İşlevsel En Önemli Bozukluklar

Hastanemizde mevcut olan özel cihazlar sayesinde (sistoskopi, ürodinami, sitoloji, özel laboratuar testleri) belirlenebilmektedir. idrar torbasının en sık rastlanılan ve önem arz eden rahatsızlıkları, idrar torbası iltihaplanması, interstisyel sistit, mesane taşı, mesane kanseri başarılı bir biçimde tedavi edilmektedir.

Hastanemizde mevcut olan özel cihazlar sayesinde (sistoskopi, ürodinami, sitoloji, özel laboratuar testleri) belirlenebilmektedir. idrar torbasının en sık rastlanılan ve önem arz eden rahatsızlıkları, idrar torbası iltihaplanması, interstisyel sistit, mesane taşı, mesane kanseri başarılı bir biçimde tedavi edilmektedir.

Alt idrar yolu (üretra) darlıkları, kapalı ameliyat yöntemiyle tedavi edilmektedir.

İdrar Kaçırma, İdrar Torbası ve Rahim Sarkması

Ülkemizde çok yaygın rastlanan ve kadınlarımızda uzun süreli ve belirgin rahatsızlık oluşturan çok önemli bir sorundur. idrar kaçırma ve sarkma sorunu, ürodinami cihazının desteğiyle en ayrıntılı biçimde belirlenerek sorunun çözümüne yönelik her türlü cerrahi dışı ve cerrahi tedavi yöntemi hastanemizde ekip çalışmasıyla gerçekleştirilmektedir.

Erkeklerde kısırlığa yol açan nedenlere yönelik ayrıntılı tanı, tetkik ve tedavi işlemleri hastanemizde gerçekleştirilmektedir. Erkek kısırlığının en önemli nedeni olan varikosel hastalığı mikrocerrahi yöntemle tedavi edilebilmektedir.

İleri yaştaki erkeklerde yaygın olarak rastlanılan sertleşme (iktidarsızlık) sorununun nedeni uygun bir biçimde belirlendikten sonra, hastanın tercihleri de göz önünde bulundurularak ilaç tedavisi veya cerrahi yöntemlerle (penil protez) tedavi edilebilmektedir. Penis eğriğine yol açan hastalıklar ilaç tedavisi veya ameliyatlarla düzeltilebilmektedir.

Erken boşalma sorununa davranışsal yöntemler ve ilaç tedavisi yaklaşımıyla çözüm bulunmaktadır. Erkeklerde görülen testis ve skrotum hastalıklarına yönelik (testis kanseri, torbada sıvı toplanması, sperm kistleri) cerrahi işlemler uygulanmaktadır.

Çocuklarda Görülen Ürolojik Sorunlar

Çocuk ürolojisinde deneyimli uzman doktorumuz tarafından tedavi edilmektedir. Özellikle gece ve gündüz idrar kaçırmaları, reflü hastalığı, inmemiş testis, torbada sıvı toplanması ve çocuk fıtıkları, idrar deliğinin altta olması (hipospadias), sünnet derisinde daralma uygun ilaç ve cerrahi tedavi yöntemleriyle tedavi edilmektedir. Hastanemizde hijyenik ortam ve ameliyathane koşullarında sünnet yapılmaktadır.